BIEG PO WIELKIM DZIALE

Dnia 02.08.2020r. w Hucie Złomy po raz pierwszy odbył się Bieg po Wielkim Dziale został przesunięty z dnia 19 kwietnia ze względu na stan epidemiczny covid19, nie mniej jednak po zniesieniu obostrzeń mogliśmy wystartować. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem a była to pierwsza jego edycja, liczba miejsc była ograniczona z wiadomych nam wszystkim przyczyn mimo to udało się z zachowaniem środków ostrożności wystartować i ukończyć go. Emocje sięgały zenitu, walka o miejsca trwała do ostatniej sekundy, wspaniała rywalizacja i niezwykli ludzie utwierdza nas w przekonaniu, że warto było dołożyć starań przy organizacji a jednocześnie zachęca nas do kolejnych przedsięwzięć w tym kierunku.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Miasta i Gminy Narol, od strony technicznej koordynował zespół Timekeeper specjaliści od pomiaru elektronicznego czasu oraz wspierała grupa biegowa Kresowianie, sponsorem biegu było niezawodne jak zawsze nasze Nadleśnictwo Narol, zaopatrująca nas w wodę mineralną Sp. zo.o. Galicya oraz dwie pizzerie, które ufundowały napój chłodzący Pizzeria u Synia w Narolu oraz Parkowa w Lipsku.

Zwycięzcą biegu został Artur Jędrych ultramaratonista ze Świdnika koło Lublina z czasem 43min 17 sek wśród kobiet pierwsza na mecie była Magdalena Lachowska Wójciak z Lubaczowa.

Nagrody i statuetki wręczał burmistrz Miasta i Gminy Narol Grzegorz Dominik oraz Zastępca Burmistrza Arkadiusz Mroczek. Lista osób na podium była spora ze względu na podział na kategorie. Wszystkim uczestnikom biegu należą się wielkie gratulacje bo trasa była niecodzienna i nie należała do najłatwiejszych, ogromne podziękowania dla wspierających organizatorów Wolontariuszy, Koła Gospodyń Wiejskich w Lipsku , niezawodnych i zawsze gotowych do współpracy Strażaków oraz tych co przyczynili się do udziału i organizacji. Pierwszy Bieg po Wielkim Dziale już ukończony, zdjęcia można oglądać na stronie FB Bieg po Wielkim Dziale. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wystartujemy bez ograniczeń.

Kalendarz
grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Zarezerwuj wizytę
(16) 63 17 019

Lipsko ul. Mogiłek 1, Narol 37-610

Skip to content