Kanalizacja sanitarna dla aglomeracji Narol i Ruda Różaniecka

Przedmiotowy projekt dotyczy kompleksowego uregulowania gospodarki ściekowej w Gminie Narol poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Narol w miejscowościach: Narol wieś, Jędrzejówka, Lipsko oraz miejscowości Huta Różaniecka w aglomeracji Ruda Różaniecka.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego
Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013

Karta projektu:
 

Przedmiotowy projekt dotyczy kompleksowego uregulowania gospodarki ściekowej w Gminie Narol poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Narol w miejscowościach: Narol wieś, Jędrzejówka, Lipsko oraz miejscowości Huta Różaniecka w aglomeracji Ruda Różaniecka. Projekt służy ochronie środowiska, co zostanie osiągnięte w wyniku oczyszczania do ok. 92 tys. m3/ścieków rocznie. Jednak celem inwestycji jest przede wszystkim pobudzenie rozwoju gospodarczego i dostarczenie podstawowej infrastruktury dla nowych lokalizacji komercyjnych. Szczególnie istotne jest to w przypadku powstających na terenie gminy nowoczesnych ośrodków rekreacyjno-hotelowych.
Celem technicznym przedsięwzięcia jest zapewnienie efektywnego odbioru ścieków z wszystkich miejscowości Gminy Narol, a także zapewnienie należytej wydajności gminnych oczyszczalni ścieków w Narolu oraz Rudzie Różanieckiej, poprzez zwiększenie rzeczywistego przepływu nieczystości. Wybór systemu ciśnieniowo grawitacyjnego kanalizacji uwarunkowany jest ukształtowaniem terenu inwestycji oraz zasadą minimalizacji kosztów przy maksymalizacji efektów. Sieć realizowana będzie w różnych miejscowościach gminy z zapewnieniem przesyłu ścieków do instalacji technologicznych oczyszczalni.. Podjęcie natychmiastowych działań inwestycyjnych jest niezbędne, gdyż obecny system oparty na odprowadzaniu ścieków do – z reguły nieszczelnych – zbiorników stanowi poważne zagrożenie środowiskowe i epidemiologiczne dla ok. 7,5 tys. osób, co wynika z ryzyka okresowego skażenia ujęcia wody w Narolu, z którego korzystają mieszkańcy miasta i gminy. Zanieczyszczenia ściekowe deprecjonują również szanse gminy na aktywny rozwój w sektorze turystycznym.
Inwestycja stwarza szansę na gospodarczy rozwój ww. terenów i ukształtowanie się spójnie wkomponowanych w ustrój przestrzenny gminy stref działalności gospodarczej (usługowej i produkcyjnej), a także na wykorzystanie atutów dla rozwoju sektora turystycznego.

Kalendarz
grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Zarezerwuj wizytę
(16) 63 17 019

Lipsko ul. Mogiłek 1, Narol 37-610

Skip to content