Piknik Rodzinny

W dniu 13.09.2020 r. na Stadionie Sportowym w Narolu odbył się Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Sołtysa miejscowości Narol Pana Leona Wielgosza.

Imprezę rozpoczął występ Zespołu Śpiewaczego ,,Tanew’’, dawnego Chóru „Tanew”, prowadzonego obecnie przez Panią Urszulę Wielgosz. Nowe brzmienie oraz ludowy repertuar wyraźnie przypadły do gustu słuchaczom. Był to pierwszy występ zespołu po długiej nieobecności na scenie związanej z obostrzeniami epidemicznymi. Cieszy nas zatem fakt, iż grupa śpiewacza wznowiła swoją działalność w nowej odsłonie, sięgając do tradycji ludowych. Mamy nadzieję, że w takim wydaniu stanie się piękną wizytówką naszego miasta.

Jedną z atrakcji pikniku była prezentacja wozów strażackich wraz z wyposażeniem.

Na miejsce przyjechały dwa wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu. Naczelnik OSP Narol Pan Edward Babik opowiedział o zastosowaniu poszczególnych sprzętów i urządzeń składających się na wyposażenie obu wozów. W ramach strażackich prezentacji uczestnicy imprezy mogli obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy przy wypadkach. Zainscenizowane zostały dwa zdarzenia, w których poszkodowany uległ wypadkowi drogowemu, drugi przypadek to zatrzymanie oddechu i akcji serca. W obu przypadkach zostały przypomniane i wyjaśnione wszystkie procedury i zasady wykonywania masażu serca oraz sztucznego oddychania. Zaprezentowany został również Defibrylator AED, urządzenie, które posiada automatyczną instrukcję obsługi i jest niezwykle pomocne przy ratowaniu życia. Na końcu strażacy zaprezentowali działanie agregatu wysokociśnieniowego do wytwarzania piany, co oczywiście najbardziej zaciekawiło najmłodszych uczestników pikniku.

Organizator zadbał o atrakcje dla dzieci takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, czy jazda bryczką zaprzężoną w kucyki. Uczestnicy pikniku otrzymali talony na przekąski w postaci waty cukrowej, popcornu i lodów. Poczęstunek na gorąco przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Narolu.

Gwoździem programu był występ Kapeli Bełżeckiej, której muzyka niezmiennie porywa do tańca. Tak stało się i tym razem, zabawa trwała aż do zachodu słońca.

Kalendarz
grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Zarezerwuj wizytę
(16) 63 17 019

Lipsko ul. Mogiłek 1, Narol 37-610

Skip to content