Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
wtorek, 5 listopada 2013, dodał: Dorota Szularz
Jesienne zabawy w Bibliotece

      31 października klasa I wraz z panią wychowawczynią Grażyną Wiciejowską i panią Anną Jankowską odwiedziła Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Narolu. Panie pracujące w bibliotece zaprosiły dzieci na lekcję pod hasłem "Jesienne zabawy w bibliotece"...

      Na początku zajęć każde z dzieci otrzymało jesienny listek ze swoim imieniem, który przypięło do ubranka. Potem dzieci ułożyły w kolejności numerycznej liście i odczytały hasło zajęć. W wypożyczalni maluchy zapoznały się z księgozbiorem biblioteki i dowiedziały się gdzie mają szukać książek dla siebie.
     Następnie rozpoczęły się jesienne zabawy! Dzieci opowiedziały o jesieni, o jej oznakach, przeważających barwach i jesiennej pogodzie. Wysłuchały opowiadania o zmieniających się kolorach drzew i pomogły wiewiórce zrobić zapasy na zimę. Zastanawiały się jakie są dary jesieni i jak mogą one służyć ludziom i zwierzętom. Rozpoznawały liście różnych drzew bawiąc się wesoło przy jesiennej muzyce. Mali uczniowie wybierali też strój odpowiedni na jesienny spacer i opowiadali dlaczego strój kąpielowy się do tego nie nadaje.
    Na zakończenie zajęć dzieci wyklejały kolorowymi bibułkami jesienne drzewo. Na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książek. Lekcja odbyła się w bardzo wesołej i twórczej atmosferze.
    Dzieci były ogromnie zainteresowane wszystkim co się działo i wspaniale się bawiły. Na pożegnanie zapowiedziały, że bardzo chętnie odwiedzą bibliotekę jeszcze nie jeden raz!

Galeria zdjęć: