Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
czwartek, 11 maja 2017, dodał: Agnieszka Gmiterek
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą w Bibliotece Publicznej w Narolu.

        W dniu 9 maja 2017r. o godz. 9:00, w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Narolu odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą. Uczestniczyli w nim gimnazjaliści z Narola.Temat okazał się bardzo interesujący zarówno dla młodzieży jak i rodziców, którzy na co dzień muszą zmagać się z uzależnieniem ich pociech od gier komputerowych, bądź zastanawiają się czy to już nałóg...

        Autor "komputerowego ćpuna" mówił o tym, dlaczego gramy w gry, co one nam dają, a czego nigdy nie będą w stanie nam dać. Dlaczego to ciekawa rozrywka i kiedy powinniśmy przestać, aby uchronić się od uzależnienia. Przedstawił również stanowisko otoczenia graczy, czyli rodziców, przyjaciół, radził jak rozmawiać z nałogowym graczem, jak rozpoznawać uzależnienie, jak z niego wyjść i jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Niewątpliwie Krzysztof Piersza wzbudził wielkie zainteresowanie tematem gier, nie tylko w aspekcie rozrywki, ale tej drugiej gorszej strony zagadnienia. Dzięki bardzo dobremu kontaktowi i ogromnej wiedzy na temat nałogu komputerowego, młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu zadając pytania i dyskutując z autorem. Na zakończenie można było kupić książkę, wraz z autografem Krzysztofa Piersy.

 

Krzysztof Piersa – dziennikarz prasowo- internetowo-telewizyjny. Operator kamery i drona. Pasjonat gier komputerowych, fantastyki, modelarstwa, filmów sci-fi i sportów sylwetkowych. W wolnym czasie pisze opowiadania i scenariusze. Jak nikt rozumie świat gier komputerowych i samych graczy. Nie jest psychologiem, czy pedagogiem, ale praktykiem, przez 20 lat grał nałogowo w gry. Wyszedł z uzależnienia, a swoim doświadczeniem dzieli się z innymi w książce "Komputerowy ćpun", w której przedstawia swoją historię, jak powoli wchodził coraz głębiej i głębiej w wirtualny świat. Wyraźnie zaznacza gdzie pasja zamieniła się w manię. Autor pomaga również zrozumieć rodzicom, czym są gry komputerowe, dlaczego tak wciągają i co powinni zrobić, aby wspierać swoje dziecko w wychodzeniu z nałogu.