Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
wtorek, 11 września 2018, dodał: Dorota Szularz
NARODOWE CZYTANIE w Narolu

        Jest już tradycją, że Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna w Narolu wraz z Teatrem Amatorskim "Florianum” dołącza do ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE. Wzięliśmy w niej udział po raz trzeci. W tegorocznej, siódmej edycji czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego Ósmego września o godzinie 15 zebrali się miłośnicy literatury polskiej, chcący dołączyć do tej pięknej akcji...

       Lekturę czytali m.in. członkowie Teatru Florianum, przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele, studenci, uczniowie oraz mieszkańcy. Każdy z przybyłych otrzymał okolicznościowy kotylion, wykonany jak co roku przez firmę Fotodruk Narol – sponsora imprezy. Można było, także otrzymać okolicznościową pieczątkę na własnym egzemplarzu książki.

       Przygotowano ciekawą wystawę o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży. Słowo wstępne przed czytaniem wygłosiła Iwona Fus – dyrektor Biblioteki Publicznej w Narolu, która dziękując za przybycie, przybliżyła postać i twórczość Stefana Żeromskiego.
       Przez niemal dwie godziny czytaliśmy tę niełatwą lekturę. Szczęśliwi, że w tym roku tak dużo dzieci i młodzieży postanowiło poczytać razem z nami.
       "Przedwiośnie" czytali: Marta Chodasewicz, Krzysztof Szawara, Małgorzata Ważna, Aleksandra Szularz, Aleksandra Dominik, Justyna Szubart oraz Zuzanna Szularz.

        Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przy herbacie i kawie oraz ożywionymi dyskusjami na temat lektury i wystawy. Wszystkim uczestniczącym w spotkaniu bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję spotkać się w przyszłym roku!

 

Więcej zdjęc na stronie Biblioteki w Narolu