Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
piątek, 19 października 2018, dodał: Krzysztof Świętojański
Diamentowe i Złote Gody – Jubileusze par małżeńskich w Gminie Narol

         Jak co roku tradycyjnie w Gminie Narol obchodzone są jubileusze małżeńskie - Złote i Diamentowe Gody. W tym roku swoje jubileusze obchodziło 18 par, z których sześć świętowało wspólne 60 lat pożycia małżeńskiego. W czasie spotkania w Restauracji-Hotelu Pałacowa Jubilaci otrzymali medale Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz pamiątkowe statuetki dla par, które świętowały Diamentowe Gody…

        W tym roku medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” z okazji Złotych Godów, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty otrzymali: Lodzia i Jan Eisenbardt z Jędrzejówki, Zofia i Ryszard Gmiterek z Lipia, Władysława i Kazimierz Kilarscy z Łukawicy, Danuta i Eugeniusz Mroczek z Woli Wielkiej, Janina i Tadeusz Niedużak z Jędrzejówki, Łucja i Jan Obirek z Rudy Różanieckiej, Stanisława i Mieczysław Pleskacz z Kadłubiska, Stanisława i Jan Potoplak z Kadłubisk, Agnieszka i Zbigniew Stankiewicz z Rudy Różanieckiej, Urszula i Antoni Steczkiewicz z Lipska oraz Łucja i Antoni Welik z Huty-Złomy.

       Siedem par w tym roku obchodziło Diamentowe Gody, czyli wspólnie przeżyło 60 lat. Byli to: Halina i Tadeusz Brytan z Narola, Zofia i Mieczysław Motyka z Rudy Różanieckiej, Joanna i Mieczysław Nisztuk z Jędrzejówki, Petronela i Jan Szłąńscy z Huty-Złomy, Maria i Marcin Szawara z Woli Wielkiej, Eugenia i Jan Wilczyńscy z Dębin oraz Emilia i Stanisław Winiarz z Łówczy. Oprócz życzeń i kwiatów wszystkie pary otrzymały okolicznościowe statuetki, przygotowane specjalnie z okazji ich święta

        Medale, statuetki, dyplomy oraz kwiaty wręczali dostojnym jubilatom Stanisław Woś – burmistrz Narola, Krzysztof Szawara – przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Anna Sikora i Agnieszka Eisenbardt-Karaś – kierujące USC w Narolu.
        Po części oficjalnej wystąpił dziecięcy zespół Uśmiechnięte Buziaki ze Szkoły Podstawowej w Narolu. Mali artyści prezentowali wiersze, piosenki i tańce, a dodatkowo każdej z par wręczyli upominek z życzeniami. Serdeczne życzenia składane jubilatom zakończyło uroczyste „Sto lat" oraz toast i okolicznościowy tort. Były również pamiątkowe zdjęcia, szampan i chwile wspomnień przy poczęstunku.
       Dostojnym jubilatom, życzymy wiele radości i zdrowia, niech im Bóg dozwoli w dobrym zdrowiu, wśród najbliższych dożyć kolejnych jubileuszy!

 

Narolskie Centrum Informacji (NCI)