Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
środa, 23 stycznia 2019, dodał: Krzysztof Świętojański
Jędrzejówka - Spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń z Gminy Narol

        Po raz trzynasty odbyło się spotkania opłatkowe Kół Gospodyń z Gminy Narol. Panie co roku organizują spotkania w innych miejscowościach, a tegoroczne odbyło się w Jędrzejówce, gdzie gospodynie wraz zaproszonymi gośćmi wspólnie podzieliły się opłatkiem, składając sobie najszczersze życzenia na nadchodzący rok...

       Coroczny „opłatek” odbywa się w innej miejscowości, gdzie miejscowe gospodynie goszczą koleżanki z pozostałych kół. Tegoroczny zorganizowano w Jędrzejówce. Na stołach nie mogło zabraknąć specjałów tradycyjnej, regionalnej kuchni, przygotowanych przez same gospodynie. Wieczór wypełniło wspólne kolędowanie oraz zabawa.
       Przepyszne wypieki, ciasta, przetwory i potrawy, czyli wszystko, co gospodynie z całej Narolszczyzny potrafią najlepiej i czym zachwyciły już nie jednego, znalazły się tego wieczoru na stołach. Przy blasku świec, zebranych powitała Jadwiga Kałun-Wolańczyk – radna Rady Miejskiej w Narolu i na co dzień członkini Koła Gospodyń w Jędrzejówce. Dziękując za przybycie, wyraziła swoją wdzięczność radość i wdzięczność, za możliwość podzielenia się w tym gronie opłatkiem i podziękowania Bogu i sobie nawzajem za miniony rok. Pani Jadwiga dziękowała Paniom za ich trud przy działalności Kół, za radość z sukcesów czy zwykłych dokonań poszczególnych Kół Gospodyń z Gminy Narol. Do życzeń przyłączył się Grzegorz Dominik – Burmistrz Narola, który dziękował Paniom za zaproszenie na tą wyjątkową uroczystość i zadeklarował swoją wolę pełnej współpracy. Burmistrz odczytał list Ewy Leniart – Wojewody Podkarpackiego, która wystosowała specjalne życzenia na ten dzień. Do życzeń przyłączyli się również Janusz Skalski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Narol oraz Daniel Lomber – Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narolu. Na spotkanie do Jędrzejówki przybyli ponadto księża: ks. Julian Leńczuk – dziekan Dekanatu Narolskiego wraz z wikariuszem ks. Dominikiem Osuchowskim, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narolu, Stanisław Dominik - sołtys Jędrzejówki oraz Gabriela Kołodziej – p.o. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu.
        Życzliwość, ciepłe słowa i gratulacje zakończone wspólnym kolędowaniem sprawiły, że tego wieczoru w Jędrzejówce świętowano czuć było, że działając w Kole Gospodyń, jest się członkinią niezwykłej grupy. Grupy, która ciągnie za sobą całą miejscowość, działa w przeświadczeniu, że można zrobić więcej i jak pokazują działania z ostatnich lat, może to przynieść niezwykle wymierne korzyści.
        Koła Gospodyń doceniane są przez wszystkich, gdyż nie sposób nie zauważyć jak wiele robią dla swoich małych miejscowości, a jednocześnie dla całej gminy. Uczestniczą niemal we wszystkich wydarzeniach kulturalnych w ciągu roku. Zawsze odpowiadają na zaproszenia i oczekiwania społeczne. One wiedzą, co trzeba robić i jak, a do tego jeszcze chcą…

    Dlatego raz w roku jest właśnie taka okazja, aby im podziękować za wszystko i pogratulować. My przyłączamy się do życzeń i gratulacji, które tego wieczoru kierowane były do wszystkich Pań z Kół Gospodyń z Gminy Narol.

Narolskie Cnetrum Informacji NCI