Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
czwartek, 7 marca 2019, dodał: Gabriela Kołodziej Dorota Szularz
Ferie w Ośrodku Kultury i Bibliotece ...

          W dniach 11-23 lutego 2019 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury po raz pierwszy wspólnie zorganizowały ferie zimowe w Narolu...

        Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem „Wesoła zima” i odbył się w Bibliotece. Dzień pierwszy opierał się na bajce „Przygody Fenka – zabawy na śniegu”. Dzieci zapoznały się z całą serią książeczek o lisku Fenku, które na koniec zajęć mogły sobie wypożyczyć do domu. Podczas wspólnej dyskusji dowiedziały się na przykład jak powstaje śnieg i dlaczego jest biały. Dzieci brały także udział w zabawach grupowych związanych z zimą. Pomimo towarzyszącego za oknem śniegu i mrozu, w kolejnych zajęciach frekwencja dopisała.
        Tematem spotkania, które odbyło się 14 lutego były „Walentynki”. Ciekawym punktem w planie okazało się wykonanie kartki walentynkowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć gier planszowych i zabaw integracyjnych. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek. Biblioteka zorganizowała również konkurs plastyczny pod hasłem „Moja śnieżynka”, którego rozstrzygniecie odbyło się w ostatnim dniu wspólnych ferii w GOK-u.
       W piątek 15 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z ks. Witkiem Bednarzem, który opowiedział o swojej pasji, którą są dalekie wyprawy rowerowe. Promował on swoją książkę „Z księdzem na Gibraltar”, ze sprzedaży której cały dochód przeznaczony jest dla małej Zuzi z Hrubieszowa.
      Drugi tydzień ferii pod hasłem „Wesołe warsztatowanie” odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W pierwszym dniu odbyły się zajęcia wokalne, prowadzone przez Panią Aleksandrę Wołoszyn-Banaś.
       Drugiego dnia przyjechał do Narola teatrzyk „Blaszany bębenek” ze spektaklem „Dziadek do orzechów”, a po spektaklu Pani Gabriela Kołodziej prowadziła warsztaty taneczne. W środę dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych z Panią Barbarą Waniurską, na których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Kolejny dzień upłynął w atmosferze teatru. Warsztaty teatralno-dykcyjne poprowadziła Pani Dorota Szularz.
      Finał dwóch aktywnych tygodni ferii z Biblioteką i GOK-iem, to prezentacje warsztatowe, wielki bal przebierańców oraz rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Poza tym każdego dnia odbywały się o godz. 13:00 spotkania integracyjne dla wszystkich dzieci, na których były wyświetlane bajki. Głównym celem tegorocznych zimowych spotkań było rozwijanie zainteresowań dzieci słowem pisanym, literaturą, a także kreatywnością i twórczością. Dzięki temu dzieciaki wspólnie spędziły czas z rówieśnikami, zostawiły w domu nie tylko ciężkie plecaki szkolne, ale także komputer.
       Ferie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Przebiegły w miłej, wesołej i twórczej atmosferze. Mamy nadzieję, że każde dziecko znalazło coś dla siebie.

 

 

więcej zdjęć i pełne relacje na stronach:
GOK Narol oraz Biblioteka Narol