Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
środa, 8 maja 2019, dodał: GOK Narol Gabriela Kołodziej
Narolska Majówka 2019 - Pałac Łosiów

        Narolska Majówka na drugi dzień przeniosła się do XVIII-wiecznego Pałacu Łosiów, gdzie na dziedzińcu ustawiono scenę, wokół której rozstawili się regionalni producenci win, serów, chleba, wędlin i ryb. Swoje skarby: potrawy, dania, nalewki i produkty regionalne prezentowały Koła Gospodyń z narolskiej gminy. Scena tętniła muzyką i śpiewem, a biesiadny charakter - jak przystało na majówkę - szybko przypadł do gustu przybyłym gościom i mieszkańcom…

        Dzięki uprzejmości nowych właścicieli, tegoroczną majówkę zorganizowano w Pałacu Łosiów w Narolu. Na jego dziedzińcu ustawiono scenę, gdzie prezentowali się artyści, a plac zajęli lokalni producenci, twórcy ludowi, Koła Gospodyń i inni. Majówkowych gości przywitał Burmistrz Narola Grzegorz Dominik, który wraz z Teresą Pamułą – Radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Gabrielą Kołodziej – Dyrektor GOK w Narolu życzyli przybyłym udanej zabawy. Odczytano listy gratulacyjne od Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysłąwa Ortyla.
        Później na scenie wystąpiły zespoły: Chór Tanew z Narola, Złote Kłosy z Łubcza, Honoratki z Koloni Gródek, Czerwona Jarzębina z Jarczowa Koloni Drugiej i Kapela Bełżecka z Bełżca. Gorąco zrobiło się, kiedy na scenie pojawił się zespół Jumbo Africa. Artyści porwali narolską publiczność do wspólnego śpiewania i tańca. Po tym występie majówkę opanowała młodzież. Najpierw za sprawą doskonale znanego i lubianego w regionie zespołu Meffis, a potem przy goszczącym po raz pierwszy w Narolu rzeszowskim zespołem Shantel. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć dyskoteki pod gwiazdami, którą poprowadził DJ Tiger.

 Źródło: GOK Narol

Więcej zdjęć na stronach Gminnego Ośrodka Klutury

www.gok.narol.pl
FB GOK Narol
FB Narol Kulturalna Stolica Roztocza

Galeria na stronie Roztocze Wita