Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
poniedziałek, 29 lipca 2019, dodał: Narolskie Centrum Informacji NCI
X Letni Piknik Rodzinny na Stawiskach

        Letni Piknik Rodzinny na Stawiskach cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród naszych mieszkańców. Na tegoroczną dziesiątą edycję złożyły się konkursy, turnieje, zabawy dla najmłodszych oraz Bieg Bobra rzeką Tanew i wokół Stawisk. Po raz trzecie odbył się Królewski Turniej Grillowy na Roztoczu. Dwa dni zabaw i rywalizacji sportowych na uroczysku nad Tanwią to sprawdzony pomysł na aktywny wypoczynek w Gminie Narol…

        Jak co roku Piknik rozpoczął Piłkarski Turniej Drużyn Amatorskich. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn, a których najlepszą okazała się ekipa CARMAX. Drugie miejsce przypadło zespołowi FC Zimne, a trzecie drużynie Tanew. Kolejne lokaty zajęły: Wczorajsi, FC Orlik Narol i Chmieloventus. W tym dniu odbył się również III Królewski Turniej Grillowy, w którym zwyciężyła Jadwiga Kałun-Wolańczyk, przed Bożeną Lentowicz i Heleną Podleśną. W niedzielę od południa rozpoczęła się rywalizacja w Turnieju Siatkówki Plażowej. W rywalizacji dwuosobowych zespołów zwyciężyli: Damian Horodko i Maciej Krzych, przed Arturem Wilczyńskim i Marcinem Vogelgezangiem oraz Mateuszem Gałką i Mateuszem Zdybkiem.

        W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono bieg przełajowy. Trasa nie długa jednak bardzo wyczerpująca przebiegała nurtem rzeki Tanew oraz wokół Stawisk. Zwycięzcą Biegu Bobra, bo taką nosi nazwę, został Czesław Wołoszyn. Jako druga na finiszu zameldowała się Justyna Pliżga, przed Sebastianem Pliżgą i Mateuszem Gęborysem. Dla chętnych zorganizowano zawody siłaczy. W kategorii 10-14 lat zwyciężył Antoni Gmiterek przed Igorem Stankiewiczem, a w kategorii dla dorosłych zwyciężył Kamil Kogut przed Konradem Gałką i Kamilem Zielonką. Dodatkowo odbył się konkurs na najładniejszą budowlę z piasku dla najmłodszych, a na koniec strażacy z OSP Narol zaprezentowali pokaz ratownictwa.
         Dla uczestników zmagań i zabaw przygotowano dyplomy, puchary, nagrody i upomink, które wręczał Grzegorz Dominik – Burmistrz Narola wraz z Piotrem Wolańczykiem – Sołtysem Jędrzejówki. Dodatkowo organizatorzy, czyli Piotr Wolańczyk – Sołtys Sołectwa Jędrzejówka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Jędrzejówce zapewnili bigos oraz napoje.

       Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie tegorocznego Pikniku Burmistrzowi Miasta i Gminy Narol, Radzie Sołeckiej Jędrzejówki, młodzieży i mieszkańcom wsi oraz sponsorom i darczyńcom: Car-Max Mateusz Gałka, Wyroby Domowe – Zbigniew Wolańczyk, Wacław Nisztuk – Usługi Brukarskie, Univers – Beata Mazepa, Nar-Bud Łukasz Strumiłło i Pizzeria u Synia. Kolejny piknik już za rok…


 

Więcej zdjęć na stronie FB  Wioska Jędrzejówka