ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, dodał: Narolskie Centrum Informacji NCI
Roztocze Narol triumfuje w Turnieju o Puchar Burmistrza

W niedzielę 4 sierpnia na Stadionie Miejskim w Narolu odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol Grzegorza Dominika, który honorowym patronatem objął Senator RP Mieczysław Golba – Prezes Podkarpackiego ZPN. Tradycyjnie w zawodach wzięły udział Kluby z Gminy Narol: LKS Leśnik Płazów, MKS Roztocze Narol, LKS Roztocze Ruda Różaniecka i reaktywowany po dwuletniej przerwie LKS Tanew Wola Wielka. W turnieju triumfowało Roztocze Narol, które w tym roku wywalczyło awans do ligi okręgowej. Kluby oprócz dyplomów, pucharów i wyróżnień indywidualnych zostały nagrodzone kompletami piłek meczowych. Dodatkowo przed rozpoczęciem zawodów odbyło się szkolenie z nowych przepisów gry, poprowadzone przez sędziów z Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN…

Na tydzień przed startem ligi Okręgowej na Stadionie Miejskim w Narolu odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol. Turniej po czteroletniej przerwie powrócił do kalendarza imprez sportowych gminy i był doskonałą okazją do sprawdzenia się tuż przed startem rozgrywek piłkarskich. W narolskiej gminie w tym roku w ligowych zmaganiach prowadzonych przez Podkarpacki Związku Piłki Nożnej zgłosiło się cztery drużyny seniorskie: beniaminek Ligi Okręgowej – Roztocze Narol, w klasie A – Leśnik Płazów oraz w klasie B – Roztocze Ruda Różaniecka i reaktywowana Tanew Wola Wielka. Tegoroczne rozgrywki patronatem honorowym objął Senator RP Mieczysław Golba – Prezes Podkarpackiego ZPN, który osobiście wraz z Burmistrzem Narola Grzegorzem Dominikiem wręczali nagrody i wyróżnienia na zakończenie turnieju.

Godzinę przed pierwszym gwizdkiem odbyło się dla zainteresowanych bezpłatne szkolenie z przepisów, a zwłaszcza zmian w przepisach gry, które poprowadzili sędziowie: Paweł Paryniak, Krzysztof Pachołek i Dariusz Michalec. Zmian jest dużo i zapewne jeszcze przez jakiś czas zawodnicy, trenerzy, działacze i kibice będą przyzwyczajać się do „nowego” na boiskach.
       Tuż przed godziną czternastą odbyło się losowanie par półfinałowych. Los zestawił ze sobą drużyny: Leśnika i Tanwi oraz imienniczek z Narola i Rudy Różanieckiej. Mecze rozgrywane były systemem 2 x 30 minut. W pierwszym spotkaniu Leśnik Płazów pokonał Tanew Wola Wielka 1-0, natomiast w drugim półfinale Roztocze Narol pokonało Roztocze Ruda Różaniecka 3-1. Po przerwie, w meczu o trzecie miejsce stanęły naprzeciw siebie ekipy z Woli Wielkiej i Rudy Różanieckiej. Zdecydowanie skuteczniejsi okazali się piłkarze Roztocza, którzy wygrali 6-1. W Finale drużyna z Narola wysoko pokonała niedawnego ligowego rywala z Płazowa aż 8-0, zapewniając sobie tym samym triumf w Pucharze Burmistrza. Później przyszedł czas na wyróżnienia i nagrody. Oprócz pucharów i dyplomów organizatorzy wyróżnili w każdym zespole najwartościowszego zawodnika, a dodatkowo wybrano najlepszego bramkarza i zawodnika całego turnieju. Każda drużyna na nadchodzące rozgrywki otrzymała komplet trzech piłek meczowych, ufundowanych prze Burmistrza Miasta i Gminy Narol. Dla uczestników organizatorzy przygotowali również posiłek i napoje.

Wyniki meczów oraz wyróżnienia w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol 2019:

Półfinały:

Leśnik Płazów – Tanew Wola Wielka 1-0 (0-0)
   Bramka: Michał Krućko.

Roztocze Narol – Roztocze Ruda Różaniecka 3-1 (0-1)
   Bramki: Mateusz Gałka (dwie), Mirosław Banaś – Grzegorz Ważny.

Mecz o 3 miejsce:

Roztocze Ruda Różaniecka – Tanew Wola Wielka 6-1 (3-0)
   Bramki: Piotr Szwajka (dwie), Mariusz Bębenek (dwie), Daniel Rebizant, Kamil Ważny – Damian Kasperski.

Finał – mecz o 1 miejsce:

Roztocze Narol – Leśnik Płązów 8-0 (1-0)
   Bramki: Mateusz Gałka (dwie), Mateusz Cywka (dwie), Marcin Mazurkiewicz, Sebastian Nisztuk, Daniel Sałek, Mirosław Nisztuk.

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Roztocze Narol
     2. LKS Leśnik Płazów
     3. LKS Roztocze Ruda Różaniecka
     4. LKS Tanew Wola Wielka

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy Zawodnik Turnieju (MVP) – Mirosław Banaś (Roztocze Narol)
     Najlepszy Bramkarz Turnieju – Mikołaj Sielewicz (Roztocze Narol)

Najlepszy zawodnik drużyny Roztocze Narol – Paweł Bielec
     Najlepszy zawodnik drużyny Leśnik Płazów – Mirosław Mazur
     Najlepszy zawodnik drużyny Roztocze Ruda Różaniecka – Piotr Szwajka
     Najlepszy zawodnik drużyny Tanew Wola Wielka – Rafał Niedużak

Pucharowe zmagania na Stadionie Miejskim w Narolu sędziowali: Paweł Paryniak, Krzysztof Pachołek i Dariusz Michalec (Lubaczów), którzy prowadzili również szkolenie z przepisów gry w piłkę nożną.

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Kowalczukowi – Grupa Producentów Zbóż i Rzepaku TANEW za wsparcie tegorocznej edycji Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Narol.
Zespołom z Gminy Narol życzymy sukcesów w nadchodzącym sezonie piłkarskim.