Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
wtorek, 3 grudnia 2019, dodał: Anna Sikora
Złote, Diamentowe i Żelazne Gody w Gminie Narol

     28 par z terenu Gminy Narol w dniu 27 listopada 2019 r. świętowało jubileusze pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Narolu, którą celebrował ksiądz dziekan dekanatu narolskiego Julian Leńczuk. Homilię wygłosił miejscowy proboszcz ksiądz Józef Bednarz. W koncelebrze uczestniczyli proboszczowie poszczególnych parafii z terenu Gminy Narol...

        Podczas mszy świętej jubilaci trzymając się za ręce odnowili przyrzeczenie małżeńskie i otrzymali listy gratulacyjne podpisane przez Księdza Biskupa. Ksiądz Dziekan w imieniu duszpasterzy złożył jubilatom najlepsze życzenia, wielu łask, zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego. Po uroczystościach w kościele wszyscy udali się do restauracji Pałacowa w Narolu, gdzie odbyła się druga część uroczystości, podczas której jubilaci obchodzący Złote Gody otrzymali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, a pary które świętowały Diamentowe i Żelazne Gody otrzymały pamiątkowe statuetki.
        W tym roku medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” z okazji Złotych Godów przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty otrzymali: Zdzisława i Józef Banaś z Lipska, Urszula i Antoni Cencora z Narola, Helena i Bolesław Farion z Rudy Różanieckiej, Maria i Edward Jakubiszyn z Narola, Franciszka i Bolesław Kudyba z Huty Różanieckiej, Irena i Jan Kułakowscy z Huty-Złomy, Katarzyna i Ignacy Kuśmirczak z Chlewisk, Irena i Jan Mazurkiewicz z Płazowa, Maria i Tadeusz Niedużak z Jędrzejówki, Maria i Eugeniusz Nowiccy z Woli Wielkiej, Aniela i Wiktor Pachla z Huty Różanieckiej, Maria i Józef Radzimirscy z Woli Wielkiej, Helena i Stanisław Rejzerewicz z Rudy Różanieckiej, Wanda i Józef Schab z Lipska, Emilia i Edmund Sigłowy z Płazowa, Krystyna i Marian Słoniec z Lipska, Janina i Henryk Stromidło z Huty Różanieckiej, Zofia i Stanisław Szuper z Jędrzejówki, Zofia i Jan Wielgosz z Jędrzejówki, Halina i Andrzej Wilkosz z Płazowa, Maria i Edward Witko z Kadłubisk oraz Kazimiera i Jan Zaborniak z Łukawicy. 

        Na uroczystość przybyło również 7 par, które w tym roku obchodziły Diamentowe Gody, czyli wspólnie przeżyły 60 lat. Byli to: Weronika i Stanisław Karaś z Kadłubisk, Maria i Jan Lomber z Narola, Joanna i Zygmunt Muła z Narola, Edwarda i Bolesław Rogal z Łówczy, Aniela i Bolesław Skibińscy z Huty Różanieckiej, Czesława i Zdzisław Ważni z Huty Różanieckiej oraz Anna i Piotr Zaborniak z Narola. Oprócz życzeń i kwiatów wszystkie pary otrzymały okolicznościowe statuetki w kształcie serca, przygotowane specjalnie z okazji ich święta.
        W tym roku szczególny jubileusz 65 lat pożycia małżeńskiego tzw. Żelazne Gody świętowały 2 pary: Karolina i Eugeniusz Kasprowicz z Huty Różanieckiej oraz Katarzyna i Leon Steczkiewicz z Lipska, którzy otrzymali również okolicznościowe statuetki.

       Medale, statuetki, dyplomy oraz kwiaty wręczali dostojnym jubilatom Grzegorz Dominik – Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara – Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Anna Sikora Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu.
        Po części oficjalnej młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu przygotowała dla jubilatów piosenki i tańce. Odśpiewano uroczyste „Sto lat” oraz wzniesiono toast. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu i poczęstunku, podczas którego przygrywała Kapela Bełżecka, której udało się poderwać do tańca zacnych jubilatów.
       Dostojnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Źródło:GOK Narol