Urząd Miasta i Gminy Narol
ul. Rynek 1, 37-610 Narol
tel. 16 631-70-86, 16 631-70-87, 16 631-70-83, fax. 16 631-71-04
e-mail: urzad@narol.pl, http://www.narol.pl
wtorek, 31 grudnia 2019, dodał: Gabriela Kołodziej
Wieczór kolęd i pastorałek w Narolu

       W ostatnią niedzielę 2019 roku w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym w Narolu odbył się wieczór kolęd i pastorałek. Przybyli na koncert goście mogli wysłuchać wielu staropolskich kolęd oraz pastorałek, wśród których nie zabrakło i tych z Roztocza. Na scenie pod ogromnym podłaźnikiem wystąpiły „Narolskie Nutki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu, chór Tanew, zespół śpiewaczy z Dziennego Domu Seniora w Jędrzejówce oraz uczennice i absolwenci Narolskiej Szkoły Muzyki...

        Niezwykły klimat Świąt Bożego Narodzenia ukazano w narracji i melodiach kolęd, zarówno tych znanych, jak i tych niekiedy już zapomnianych czy rzadziej śpiewanych. Wypełniona po brzegi dawna cerkiew rozbrzmiewała wigilijnymi opowieściami, zawartymi w kolędach zakorzenionych w naszej polskiej tradycji i religii.     
        Mogliśmy usłyszeć nie tylko znane Bóg się rodzi, czy Wśród nocnej ciszy, ale i Zostań Jezu mym braciszkiem, czy Hej, hej lelija...

        Wspólne kolędowanie i radosny nastrój dwugodzinnego koncertu udzieliły się wszystkim przybyłym. W tym nastroju pożegnaliśmy stary rok i rok koncertów na roztoczańskiej Ziemi Narolskiej.
        W koncercie wystąpili: Zespół wokalny „Narolskie Nutki”- trzy grupy wiekowe (przygotowanie Aleksandra Wołoszyn-Banaś), Chór „Tanew” (przygotowanie Swietłana Lipowicz), Zespół śpiewaczy z Dziennego Domu Seniora w Jędrzejówce (przygotowanie Mariola Kowalczuk) oraz uczennice i absolwenci Narolskiej Szkoły Muzyki (przygotowanie Katarzyna Maziarczyk).

Obszerna galeria dostępna na stronie FB GOK Narol