SERCE – POJEMNIK NA PLASTIKOWE NAKRĘTKI, EKOLOGIA I POMOC CHARYTATYWNA

Na rynku w Narolu stanął pojemnik na plastikowe nakrętki. Możemy wrzucać do niego nakrętki nie tylko z butelek po wodzie mineralnej czy napojach ale również z opakowań po mleku, oleju, plastikowe wieczka ze słoików lub zatyczki z opakowań po chemii gospodarczej, nakrętki z kremów, opakowania z tuszu do rzęs (bez elementu ze szczoteczką), zabawki plastikowe, twarde pokrywki z serków, małogabarytowe opakowania z napisem PET.

Nie wszyscy mają świadomość, że niezgnieciona i zakręcona butelka plastikowa zajmuje o wiele więcej miejsca w żółtym worku na odpady niż butelka czy opakowanie pozbawione nakrętki i zgniecione. Zwiększa to koszty wywozu śmieci i przyczynia się do generowania dodatkowego śladu węglowego w atmosferze.

Nakrętki wykonane są z drogiego surowca. Po przerobieniu na granulat wytwarza się z nich wiele rzeczy np.: wiadra, łopaty do śniegu, rury PCV, skrzynki na narzędzia czy obudowy komputerów.

Gromadząc więc nakrętki w tym pojemniku dajemy im „drugie życie”.

Ale nie tylko o postawę pro-ekologiczną nam tutaj chodzi. Głównym celem zbiórki nakrętek jest POMOC CHARYTATYWNA. Odbywa się to w ten sposób, że firmy przerabiające nakrętki na granulat skupują je od osób, które pozyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczają na wydatki związane z rehabilitacją, leczeniem bądź poprawą jakości życia osób niepełnosprawnych.

Pierwszą osobą, której w ten sposób chcemy pomóc jest mieszkanka naszej gminy 12-letnia Karolinka Wolanin z Kadłubisk. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Coraz więcej miast przyłącza się do tej inicjatywy, a w ślad za nimi podążyła również gmina Narol.

Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców, by wrzucali nakrętki do pojemnika w kształcie serca. Są to małe gesty, a pomnożone dają wymierne rezultaty.

Dziękujemy serdecznie sponsorom, którzy wraz z Gminą Narol współfinansowali zakup pojemnika, a są to:

Bank Spółdzielczy w Narolu

Wytwórnia Wód Mineralnych Galicya

Roman Dubiel Zakład Rzeźniczo-Masarski

Pizzeria u Synia

POMAGAJMY!!!

Kalendarz
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Zarezerwuj wizytę
(16) 63 17 019

Lipsko ul. Mogiłek 1, Narol 37-610

Skip to content