Spotkanie Opłatkowe Kół Gospodyń z Gminy Narol

 Początek roku w naszej gminie, to czas, w którym odbywa się coroczne Spotkanie Opłatkowe Kół Gospodyń z Gminy Narol. Jedno z najważniejszych wydarzeń społeczności lokalnej Ziemi Narolskiej odbyło się w tym roku już po raz czternasty! W sobotę 4 stycznia w Narolu Wsi, w pięknie przystrojonym wnętrzu dzielono się opłatkiem. składano sobie życzenia i kosztowano domowych dań i wypieków, które przygotowywały gospodynie z wszystkich narolskich kół. Na spotkanie, oprócz ponad stu Pań reprezentujących wszystkie KGW, przybyli zaproszeni goście, którzy doceniając wkład i udział Kół Gospodyń w kształtowanie wizerunku, nie tylko Gminy Narol, ale powiatu i województwa, złożyli gospodyniom życzenia na Nowy Rok…

        Przepyszne wypieki, ciasta, przetwory i tradycyjne potrawy wigilijne, czyli wszystko, co gospodynie z całej Narolszczyzny potrafią najlepiej i czym zachwyciły już niejednego, znalazły się tego wieczoru na stołach. Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Koła z Narola Wsi – Anna Ważna. W imieniu swoim, koleżanek z Koła i całej społeczności Narola Wsi podziękowała za przybycie wszystkim gospodyniom i powitała przybyłych na uroczystość gości, wśród których znaleźli się: Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski, Grzegorz Dominik – Burmistrz Narola, Krzysztof Szawara – Przewodniczący Rady Miejskiej, Adam Malec – radny Rady Miejskiej, Janusz Skalski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Narol, asp.sztab. Marek Żołądek – Kierownik Posterunku Policji w Narolu, Edward Babik – Komendant Gminny ZOSP w Narolu, Gabriela Kołodziej – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu, Krzysztof Świętojański z Narolskiego Centrum Informacji, Piotr Janowicz – sołtys sołectwa Narol Wieś, Wiesław Niegardowski – wspólnota wiejska oraz ks. Julian Leńczuk – dziekan Dekanatu Narol i ks. Józef Bednarz – proboszcz narolskiej parafii, który rozpoczął wieczór wspólną modlitwą i błogosławieństwem.
       W imieniu Teresy Pamuły – Poseł na Sejm RP życzenia noworoczne wszystkim gospodyniom naszej gminy złożyła asystent – Anna Kordys.Burmistrz Grzegorz Dominik składając życzenia, wyraził swoje uznanie za wszystkie działania, jakie przez cały rok realizują Koła Gospodyń dla dobra Gminy Narol. Z podziwem należy patrzeć na ogromną pracę i zaangażowanie gospodyń w działania dla dobra Ziemi Narolskiej. Burmistrz zachęcał do rejestrowania się Kół w ARiMR i zapewnił wszelką niezbędną pomoc Urzędu Miasta i Gminy.
      Życzenia złożył również Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski, który powiedział, że Koła Gospodyń z narolskiej gminy, jak i Ziemia Narolska są bardzo ważną wizytówką powiatu. Wskazał, że to właśnie w Narolu bije serce Roztocza, a Gmina Narol wraz z Gminą Horyniec przyciąga największą ilość turystów w powiecie. Wyraził swoje zadowolenie, że działania powiatu mogą, mimo niezbyt dużych środków, wspierać naszą gminę.
       Do zebranych zwrócił się również Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu Krzysztof Szawara, który składając życzenia na Nowy Rok, przypomniał o sukcesie Narolskich Kół Gospodyń, których działalność została doceniona za granicą Polski. Zwrócił uwagę, że w Głyboce – mieście partnerskim Narola na Ukrainie, podczas dni miasta odbywają się pokazy i prezentacje kulinarne, wzorowane na tych w Narolu, co jest owocem wizyt studyjnych partnerów z Ukrainy, którzy inspirowali się działalnością naszych Kół Gospodyń.
        Po wspólnej modlitwie, życzeniach i podzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na wspólne świętowanie, które rozpoczęła wykonana przez Koło z Narola Wsi, XVIII-wieczna kolęda „Cztery lata zawszem pasał”…

        Życzliwość, ciepłe słowa i gratulacje, śpiewy i tańce sprawiły, że tego wieczoru w Narolu Wsi świętowano w niezwykle radosnym i niepowtarzalnym nastroju. To wszystko dzięki Kołom Gospodyń Ziemi Narolskiej.

więcej zdjęć ze spotkania na FB GOK Narol

Kalendarz
grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Zarezerwuj wizytę
(16) 63 17 019

Lipsko ul. Mogiłek 1, Narol 37-610

Skip to content