ZŁOTE GODY W GMINIE NAROL

W dniu 19 sierpnia 2021 r. jubileusz 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego tzw. Złote Gody świętowały pary z Gminy Narol. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Narolu, którą odprawił miejscowy proboszcz ksiądz Józef Bednarz, w koncelebrze uczestniczyli proboszczowie poszczególnych parafii z terenu Gminy Narol.

Podczas mszy świętej jubilaci trzymając się za ręce odnowili przyrzeczenie małżeńskie i otrzymali listy gratulacyjne podpisane przez Księdza Biskupa. Po uroczystościach w kościele wszyscy udali się do restauracji Pałacowa w Narolu, gdzie odbyła się druga część uroczystości, podczas której jubilaci otrzymali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

W tym roku medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, otrzymało 18 par z Gminy Narol: Janina i Ryszard Bundyrowie z Huty Różanieckej, Helena i Edward Czerwonkowie z Łówczy, Wanda i Tadeusz Eisenbardtowie z Jędrzejówki, Elżbieta i Bogusław Filipowie z Narola, Barbara i Kazimierz Gmiterkowie z Narola-Wsi, Franciszka i Stanisław Kapicowie z Huty Różanieckiej, Maria i Roman Kołodziejowie z Lipska, Wiesława i Ludwik Nisztukowie z Jędrzejówki, Maria i Marian Nowiccy z Lipska, Maria i Ryszard Obuchowscy z Narola, Zofia i Jan Pachlowie z Łukawicy, Leokadia i Ryszard Pelcowie z Huty Różanieckiej, Maria i Ryszard Przednowkowie z Lipia, Halina i Ryszard Rybakowie z Rudy Różanieckiej, Helena i Tadeusz Sikorowie z Płazowa, Danuta i Antoni Sochowie z Huty-Złomy, Stanisława i Bolesław Ważni z Rudy Różanieckiej, Krystyna i Władysław Ważni z Rudy Różanieckiej.

Medale, dyplomy oraz kwiaty wręczali dostojnym jubilatom Grzegorz Dominik – Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara – Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Anna Sikora Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu.

Po części oficjalnej odbył się występ artystyczny zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu: „Galicjanki z Roztocza” i „Galicjanie” Odśpiewano uroczyste „Sto lat” oraz wzniesiono toast. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu i poczęstunku, podczas którego przygrywała Kapela Bełżecka, której udało się poderwać do tańca zacnych jubilatów.
Dostojnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

Kalendarz
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Zarezerwuj wizytę
(16) 63 17 019

Lipsko ul. Mogiłek 1, Narol 37-610

Skip to content