Logo Urzędu Miasta i Gminy Narol

PODSUMOWANIE KADENCJI 2018-2023

Ocena 0/5

Jedną z najważniejszych inwestycji jest poprawa infrastruktury drogowej, z której codziennie korzystają nasi mieszkańcy. W ciągu ostatnich 5 lat udało nam się wyremontować lub wybudować od nowa ponad 27 km dróg. Warto podkreślić, że prace objęły nie tylko drogi gminne, ale również powiatowe i wojewódzkie. Nasze działania skoncentrowały się na poprawie infrastruktury w prawie każdej gminnej miejscowości, obejmując wiele krótkich odcinków dróg.


Niezwykle ważnym przedsięwzięciem było wybudowanie nowej obwodnicy Narola. Nowa droga o długości 3 km z nowym mostem na Tanwi zdecydowanie odciążyła ruch w centrum naszej gminy. W szczególności przenosząc uciążliwy i niebezpieczny ruch tranzytowy poza miasto.


Jeszcze bardziej podkreślamy, że łączna wartość remontów i budowy nowych dróg wyniosła ponad  41 mln złotych. W tym środki własne gminy wyniosły ok. 3,6 mln złotych, a pozostałe ok. 37,4 mln złotych stanowiły dofinansowania m.in. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Rządowego Funduszu Polski Ład, Powiatu Lubaczowskiego czy też KOWR. To ogromne środki, które zainwestowaliśmy dla dobra naszej społeczności. Te inwestycje mają jeden wspólny cel – poprawa komfortu i bezpieczeństwa codziennego życia naszych mieszkańców.

podsumowanie kadencji 2

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności