Logo Urzędu Miasta i Gminy Narol

PODSUMOWANIE KADENCJI 2018-2024

Ocena 0/5

DOFINANSOWALIŚMY BUDOWĘ PARKU REKREACYJNO-TURYSTYCZNEGO W LIPSKU

W 2020 roku ukończona została budowa parku rekreacyjno-turystycznego w Lipsku, dzięki czemu miejsce zapomniane przez pewien czas odżyło na nowo. Powstał plac zabaw , siłownia zewnętrzna , miejsce grillowe   i mały amfiteatr z zadaszeniem.  Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest także ścieżka piesza z elementami małej architektury oraz tablice z historią miejsca i makieta grodu w Lipsku.  
Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie RLGD Roztocze. Całkowita wartość inwestycji to 600 000,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków PROW wyniosło 300 000,00 zł.

Park jest chętnie wykorzystywany jest przez mieszkańców podczas lokalnych imprez, takich jak:

  • święto pieczonego ziemniaka
  • wianki
  • zakończenie przedszkola
  • obchody Dni Lipska.

park w Lipsku

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności