Plac rynkowy to serce życia kulturalnego gminy, to właśnie tu odbywają się liczne wydarzenia organizowane przez władze gminy. Majówka, Carsko-Królewski Jarmark Galicyjski, kiermasz świąteczny to tylko niektóre z atrakcji. Na placu znajduje Ratusz, który pełni funkcję budynku administracyjnego, ale jest też ważnym elementem lokalnej historii i kultury. Zbudowany w latach 1928-1932, stanowi przykład klasycystycznej architektury, która zachwyca zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających. Jest to dwukondygnacyjny budynek z charakterystycznym balkonem wspartym na arkadach i wieżyczką z czarnym orłem w koronie. Ratusz przetrwał liczne zawirowania historyczne, w tym pożary i wojny, a dziś odzwierciedla historyczny rozwój gminy. Jest miejscem, w którym odbywają się kluczowe wydarzenia, takie jak sesje rady gminy oraz różnorodne spotkania społeczne. Rynek w Narolu to miejsce gdzie historia spotyka się z codziennym życiem.
Na rynku znajdują się obiekty upamiętniające tj. kolumna z postacią św. Floriana, patrona miasta, wzniesiona z inicjatywy hr. Feliksa Antoniego Łosia w XVIII wieku. W tylnej części znajduje się pomnik poświęcony Janowi III Sobieskiemu, hetmanowi, który dowodził odbiciem Florianowa (dziś Narola) z rąk kozacko-tatarskich. Posąg upamiętnia 300. rocznicę rozgromienia Tatarów i uwolnienia 2000 jeńców. „Janowi III Sobieskiemu i rycerstwu polskiemu w 300 rocznice zgromadzenia Tatarów pod Narolem- społeczeństwo Narola 6.10.1972”.
Na przeciwko Ratusza, po drugiej stronie drogi, znajduje się dalsza część rynku z kamienną fontanną oraz pomnikiem niepodległości z figurą orła w koronie. Obie budowle są położone przy drodze prowadzącej do zabytkowego Kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.