KOMUNIKAT - Ognisko wścielkizny
KOMUNIKAT
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubaczowie informuje o drugim na terenie powiatu lubaczowskiego ognisku wścieklizny we wrześniu 2025 r.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubaczowie zwraca się z apelem o zachowanie nadzwyczajnej ostrożności, powstrzymanie się od dotykania obcych zwierząt, a w szczególności zwierząt dzikich oraz wykazujących niepokojące objawy, takie jak apatia, ślinotok, światłowstręt czy niezborność ruchowa.
Należy pamiętać o obowiązkowym szczepieniu przeciwko wściekliźnie psów, które ukończyły 3. miesiąc życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia szczepienia. Warto również zaszczepić koty, szczególnie te wychodzące.
W załączeniu - pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii, ulotka nt. szczepień oraz informacje o wściekliźnie


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!