Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
17°C

ZŁOTE, DIAMENTOWE I ŻELAZNE GODY W GMINIE NAROL

Ocena 0/5

11 grudnia 2023 r. 22 pary z naszej gminy obchodziły jubileusz 50, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w kościele parafialnym w Narolu odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez księży: Józefa Bednarza - proboszcza parafii Narol, dziekana Juliana Leńczuka - proboszcza parafii Lipsko oraz Cezarego Błaszczuka - proboszcza parafii Łukawica.

Podczas nabożeństwa Jubilaci odnowili przyrzeczenie małżeńskie,  przyjęli także życzenia wielu łask, zdrowia, pomyślności oraz błogosławieństwa Bożego od księży. Każda para otrzymała również listy gratulacyjne podpisane przez Księdza Biskupa.

Druga część uroczystości jubileuszowych odbyła się w restauracji Płacowa, gdzie  Jubilatom obchodzącym Złote Gody wręczono medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w tym roku obchodzili: Halina i Bolesław Bujara z Narola-Wsi, Danuta i Józef Gałka z Narola, Janina i Leonard Kulik z Łukawicy, Krystyna i Wiesław Machaj z Narola, Maria i Aleksander Mamczur z Łukawicy, Aldona i Czesław Muła z Chlewisk, Helena i Tadeusz Nisztuk z Jędrzejówki, Halina i Antoni Słoniec z Lipia, Grażyna i Eugeniusz Wasieczko z Narola, Natalia i Józef Waszek z Lipska, Łucja i Edward Ważny z Rudy Różanieckiej, Kazimiera i Zbigniew Wolańczyk z Narola.

Na uroczystość przybyło także 5 par, które w tym roku obchodziły Diamentowe Gody, czyli przeżyły wspólnie 60 lat. Byli to: Helena i Kazimierz Kopczaccy z Płazowa, Halina i Jan Kowalczuk z Narola, Zofia i Marcin Kozłowscy z Lipska, Zofia i Jan Lasota z Lipia oraz Maria i Ignacy Ramian z Kadłubisk. Oprócz życzeń i kwiatów wszystkie pary otrzymały okolicznościowe tabliczki przygotowane specjalnie na tę okazję.

Jubileusz 65 lat pożycia małżeńskiego tzw. Żelazne Gody obchodziło  5 par z naszej gminy: Czesława i Andrzej Banach z Narola, Halina i Tadeusz Brytan z Narola, Maria i Jan Czuryło z Kadłubisk, Zofia i Mieczysław Motyka z Rudy Różanieckiej oraz Maria i Marcin Szawara z Woli Wielkiej. Te pary również otrzymały kwiaty oraz okolicznościowe tabliczki.

Medale, tabliczki, dyplomy oraz kwiaty wręczali jubilatom Grzegorz Dominik - Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara - Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Anna Sikora - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu. Następnie zgromadzeni na uroczystości goście wysłuchali pieśni ludowych zaprezentowanych przez Aleksandrę Wołoszyn-Banaś i Urszulę Wielgosz  - członkinie kapeli Galicjanie oraz zespołu Galicjanki z Roztocza. Wspólny toast i uroczyste "sto lat" zakończyło część oficjalną wydarzenia. Wśród rozmów przy stole, wspomnień oraz wzruszeń upłynęło to wyjątkowe popołudnie. 

W trakcie uroczystości wielokrotnie podkreślano, iż wszyscy świętujący tego dnia Jubilaci mają ukończony najważniejszy uniwersytet - szkołę życia. Wytrwanie razem przez tak wiele lat zasługuje na ogromny podziw i szacunek. Życzymy Wam Dostojni Jubilaci, by następne wspólne lata przyniosły radość i spokój, byście w zdrowiu cieszyli się każdym dniem spędzonym w gronie najbliższych osób. Serdeczne Gratulacje!

Galeria zdjęć

Ksiądz proboszcz Józef Bednarz podczas celebracji mszy świętej w intencji Jubilatów Wierni podczas mszy świętej w intencji Jubilatów Ks. dziekan Julian Leńczuk podczas celebracji mszy świętej w intencji Jubilatów Jubilaci podczas mszy świętej Jubilaci podczas mszy świętej Jubilaci podczas mszy świętej Jubilaci podczas mszy świętej Jubilaci podczas mszy świętej Jubilaci podczas mszy świętej Jubilaci podczas mszy świętej Księża celebrujący mszę świętą w intencji Jubilatów Halina i Bolesław Bujara podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Danuta i Józef Gałka podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Janina i Leonard Kulik podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Krystyna i Wiesław Machaj podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Krystyna i Wiesław Machaj podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Aleksander Mamczur podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Helena i Tadeusz Nisztuk podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Halina i Antoni Słoniec podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Halina i Antoni Słoniec podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Grażyna i Eugeniusz Wasieczko podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Grażyna i Eugeniusz Wasieczko podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Natalia i Józef Waszek podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Natalia i Józef Waszek podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Andrzej Banach podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Czesława Banach podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Maria i Marcin Szawara podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Maria i Marcin Szawara podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Helena i Kazimierz Kopczaccy podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Halina i Jan Kowalczuk podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Zofia i Marcin Kozłowscy podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Zofia i Jan Lasota podczas wręczania listu gratulacyjnego od Biskupa Pamiątkowe tabliczki dla Jubilatów Upominki dla Jubilatów Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Anna Sikora przemawiająca do Jubilatów Księża uczestniczący w uroczystościach Jubilaci oraz organizatorzy uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Narol wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Narolu Organizatorzy wraz z księżmi podczas uroczystości Burmistrz MiG Narol przemawiający do Jubilatów Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Czesławie i Andrzejowi Banach Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Czesławie i Andrzejowi Banach Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Czesławie i Andrzejowi Banachom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Czesławie i Andrzejowi Banachom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Tadeuszowi Brytanom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Tadeuszowi Brytanom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Tadeuszowi Brytanom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Tadeuszowi Brytanom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Marii i Marcinowi Szawarom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Marii i Marcinowi Szawarom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Marii i Marcinowi Szawarom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Kazimierzowi Kopczackim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Kazimierzowi Kopczackim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Kazimierzowi Kopczackim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Kazimierzowi Kopczackim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Janowi Kowalczukom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Janowi Kowalczukom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Janowi Kowalczukom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Janowi Kowalczukom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Janowi Kowalczukom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Marcinowi Kozłowskim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Marcinowi Kozłowskim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Marcinowi Kozłowskim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Marcinowi Kozłowskim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Marcinowi Kozłowskim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Marcinowi Kozłowskim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Marcinowi Kozłowskim Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Janowi Lasotom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Janowi Lasotom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Janowi Lasotom Wręczenie pamiątkowych tabliczek, dyplomów i kwiatów Państwu Zofii i Janowi Lasotom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Bolesławowi Bujarom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Bolesławowi Bujarom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Bolesławowi Bujarom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Danucie i Józefowi Gałkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Danucie i Józefowi Gałkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Danucie i Józefowi Gałkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Danucie i Józefowi Gałkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Janinie i Leonardowi Kulikom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Janinie i Leonardowi Kulikom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Janinie i Leonardowi Kulikom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Janinie i Leonardowi Kulikom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Krystynie i Wiesławowi Machajom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Krystynie i Wiesławowi Machajom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Krystynie i Wiesławowi Machajom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Krystynie i Wiesławowi Machajom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Tadeuszowi Nisztukom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Tadeuszowi Nisztukom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Tadeuszowi Nisztukom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Tadeuszowi Nisztukom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Tadeuszowi Nisztukom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Helenie i Tadeuszowi Nisztukom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Panu Aleksandrowi Mamczurowi Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Panu Aleksandrowi Mamczurowi Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Panu Aleksandrowi Mamczurowi Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Antoniemu Słońcom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Antoniemu Słońcom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Antoniemu Słońcom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Halinie i Antoniemu Słońcom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Grażynie i Eugeniuszowi Wasieczkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Grażynie i Eugeniuszowi Wasieczkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Grażynie i Eugeniuszowi Wasieczkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Natalii i Józefowi Waszkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Natalii i Józefowi Waszkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Natalii i Józefowi Waszkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Natalii i Józefowi Waszkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Natalii i Józefowi Waszkom Wręczenie medali, dyplomów i kwiatów Państwu Natalii i Józefowi Waszkom Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Występ Aleksandry Wołoszyn-Banaś oraz Urszuli Wielgosz Występ Aleksandry Wołoszyn-Banaś oraz Urszuli Wielgosz Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Występ Aleksandry Wołoszyn-Banaś oraz Urszuli Wielgosz Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Jubilaci podczas oficjalnych uroczystości w restauracji "Pałacowa" Tort dla Jubilatów Wspólna fotografia wszystkich Jubilatów oraz organizatorów uroczystości
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.